четвер, 1 вересня 2016 р.

Перший дзвоник… Ця шкільна традиція є чудовим святом, яке неможливо порівняти ні з яким іншим. Воно незабутнє, воно чарівне. Сьогодні двері нашої школи вкотре відчиняються для першокласників, таких красивих, схвильованих і радісних. Але несе воно і сум. Сум для 11-класників, бо для них це останній Перший дзвоник.

середа, 31 серпня 2016 р.

Перший урок у 2016-2017 н.р., присвячений  25-річчю незалежності України


Година спілкування для старшокласників
Мета: активізувати в учнів знання про державну символіку як засіб формальної національної ідентифікації, розвивати навички активного слухання, співробітництва, упевненої поведінки та толерантного спілкування в групах, виховувати у старшокласників активну життєву позицію.
                 Хід уроку
Майбутнє України - в руках самих українців.
Чим швидше ми це усвідомимо,тим менше залежатимемо
від закордонних новин. І морально, і матеріально.
Святослав Вакарчук
Вчитель.
-Дорогі учні! Ось іще одні веселі канікули пролетіли на крилах теплого і ласкавого літа. І знову вересень, і шкільний дзвоник кличе вас до праці. Кожен наступний клас – це новий ступінь вашого зростання. А для зростання людині потрібні праця розуму і серця. Тож вітаючи вас, уже як майбутніх випускників, із початком навчального року, я щиро бажаю, щоб ця праця не була для вас примусовою, хай вона приносить вам радість і добрі результати. Ваша головна ціль в житті – стати справжньою людиною, особистістю.
Під тиху музику вчитель розповідає «Легенду про Україну»
          Колись, дуже-дуже давно, роздавав Господь землі державам. Багато зібралося їх біля Божого порогу. І кожна держава сподівалася отримати свою, найкращу часточку  на планеті. А потім усі вони, отримавши що хотіли, розходилися господарювати на своїх, Богом даних, землях. Але до загальної черги не встигла держава Україна. Важко працювала, втомилася і, втомлена, ледве прийшла до Бога. Стала осторонь і не сміє очей підняти. Господь побачив заквітчану красуню, покликав до Себе і запитав:
        – Ти спізнилася, Україно, поглянь – усі розійшлися зі своїми наділами. Де ти була?
        – Працювала, - опустила очі, з яких рясно посипалися сльози-перли, – прости мені, Господи, піду я…
          Поглянув Господь на дівчину-Україну, на її спрацьовані руки, на її втомлене, але таке гарне обличчя і відповів:
        – Знаю тебе, Україно, знаю. Знаю серце твоє вразливе та ніжне, знаю душу твою співучу і просту. Знаю, як ти спиш і прокидаєшся, як плачеш і радієш. Як працюєш важко. Як співаєш щиро. Знаю, як любиш простір і небо, волю і життя. Знаю, бо Сам сотворив тебе такою. Не йди, зачекай…
         А Україна йому відповідає:
        – Якщо немає в Тебе, Господи, землі для мене, піду я. Не забирай ні в кого, щоб мені дати. Мені чужого не потрібно…
          Господь погладив схилену голову заплаканої дівчини-України і відповів:
       – Не журися, Україно. Посміхнися і радій. І співай пісню гарну! Нову пісню. Тому що вподобав я тебе і не дам тобі сумувати! Є у Мене земля! Моя земля. Залишив  її Собі, щоб тішитися, але з радістю віддаю тобі! Пануй, господарюй, працюй і радій! Це земля, де перегукуються степи з небом, а зоряний простір вкриває собою тишу дерев, де гори шепочуться з ріками, а у небі співає жайвір. І сонце там особливе, і люди надзвичайні. Твої люди, Україно! Живи і радій! А Я з цього часу буду з тобою назавжди. Бо ти та земля, той край, що в Моєму серці…
         І Україна живе, і знають її людей у світі білому.
Демонструються фото Джамали, Надії  Савченко, Ірини Галай (підкорила Еверест),Ганни Різатдінової (11 золотих медалей з січня до червня 2016 року), команда кікбоксерів (29 медалей на чемпіонаті світу, з них – 9 золотих), хокеїсти (вибороли право на проведення Чемпіонату світу 2017 року) та багато інших. Закінчити показ фото видатних людей своєї місцевості, фото медалістів, відмінників школи
В Україні прекрасні куточки чарівної природи, дійсно – земля Бога.
Демонструються фото унікальних куточків, створених людиною і природою, або відео красивого кліпу про Україну. Вставити фото красивих куточків природи своєї місцевості
         Та чи стало все це запорукою щасливої та могутньої держави? Чи досі у свої 25 Україна виглядає, як жебрачка перед розвиненими державами світу?

понеділок, 29 серпня 2016 р.

Аналіз ШМО вчителів природничо-математичного циклу


   
       Сьогодні перед школою постає завдання – не просто дати учням певні знання й уміння, а сформувати таку людину, яка здатна творчо мислити, приймати рішення й адаптуватися за будь-яких умов.
Саме тому в 2015-2016 н.р. вчителі природничо-математичного циклу працювали  над втіленням в життя науково-методичної проблеми «Вдосконалення форм і методів організації уроків природничо-математичних наук через урізноманітнення особистісно орієнтованої системи навчання, застосування передових технологій для розвитку творчої особистості кожного учня».
    У своїй педагогічній та навчальній діяльності члени методичного об’єднання вчителів природничо-математичних циклу особливу увагу звертали  на нові підходи до організації навчання та зростання інтелектуального рівня дітей, розвитку логічного мислення. На уроках біології, географії, фізики, хімії, математики,інформатики,музичного мистецтва та  художньої культури використовували  ефективні методи, прийоми та організаційні форми, що орієнтовані на особистість учня, на створення максимально сприятливих умов для розвитку здібностей і реалізації інтересів та прагнень кожного учня.
     Форма планування роботи методичних об*єднань  довільна, але враховані досвід роботи вчителів, їхні здібності, інтереси, стаж роботи, освіта, рік атестації, підсумки успішності учнів з навчальних предметів.   Забезпечення високого методичного й професійного рівня діяльності вчителів  є підвищення кваліфікації та атестація, індивідуальна самоосвітня робота.