середа, 18 травня 2016 р.


У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII- XIX століть.
День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.
В 2016 році День вишиванки припадає на 19 травня.


Розробка нетрадиційних уроків біології 9 клас.


УРОК – УЗАГАЛЬНЕННЯ


Мета: на підставі набутих знань сформувати поняття про те, що організм – це біологічна система, встановити її основні якості, умови існування; узагальнити матеріал теми;
розвивати вміння аналізувати, робити висновки, логічне мислення; виховувати прагнення вести здоровий спосіб життя, піклуватися про своє здоров’я.

Основні поняття і терміни: макроелементи, мікроелементи, білки, жири, вуглеводи, нуклеїнові кислоти, метаболізм, катаболізм, анаболізм, біосинтез, мітоз, тканина, орган, фізіологічні системи, функціональні системи.

Обладнання: таблиці «Тваринна клітина»,

« Різноманітність клітин», « Тканини»; роздатковий матеріал: малюнки тканин, кістки.

Структура уроку.
І. Вступ.
Вивчаючи цей розділ, ми дізналися, що організм людини складається з величезної кількості клітин різних за розмірами, формою, масою і функціями. Всі вони мають однакові структурні елементи: мембрану, ендоплазматичну сітку, комплекс Гольджі, рибосоми, мітохондрії, клітинний центр і ядро, які функціонують взаємоузгоджено. У процесі ембріонального розвитку відбувається спеціалізація клітин за функціями і утворення тканин. Тканини, об’єднані у певну структуру, утворюють органи. А поєднані між собою органи, які забезпечують певну функцію організму складають фізіологічні системи. Отже, організм людини – єдине ціле. А сьогодні, підсумовуючи вивчене, узагальнимо.